Ocieplenie stropu pianką poliuretanową

Ta metoda zastępuje alternatywne metody ocieplenia stropów (wełna itp.) Pianą poliuretanową ocieplamy poddasza – stropy.

Strop i jego ocieplenie
Obecnie mało domów posiada nieużytkowe poddasze, ponieważ zwykle każdy chce maksymalnie zagospodarować osiągalną powierzchnię budynku. Mimo wszystko, zdarzają się poddasza, które są nie użytkowane, bądź są używane do magazynowania różnego typu niepotrzebnych na co dzień przedmiotów. Występują w podobny sposób poddasza o mało skośnych dachach są nieużytkowe. W takich otóż to przypadkach, powinno się zastosować ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją.

Jakim materiałem ocieplić strop?

Uniwersalnie używana w dzisiejszych czasach wełna mineralna bądź styropian pozornie jest to wystarczającym izolatorem stropu żelbetowego. Posiadają one tymczasem łańcuch właściwości, które mogą stać się dyskusyjne w dłuższym użytkowaniu.

Przykładem może być choćby skłonność do chłonięcia wilgotności przez wełnę mineralnej. Aplikując to na świeży strop, możemy być pewni, że wchłonie ona wilgoć z betonowej płyty, tym samym obniżając swoje własności termoizolacyjne. Wełna jest również idealny miejsce dla zwierząt, które szukają schronienia.

Kolejnym minusem wełny mineralnej, jak i np. styropianu jest fakt, że z trudno ją idealnie zintegrować i docisnąć do obrysów nawierzchni izolowanej. W przypadku stropu, na którym będzie położona podłoga, będziemy mieć do czynienia z mostkami cieplnymi, ułatwiającymi odpływ ciepła na zewnątrz budynku.

Doskonałym rozwiązaniem jest pianka PUR do izolacji stropu

Idealnym materiałem do ocieplenia stropu jest pianka poliuretanowa nanoszona metodą natrysku, innymi słowy izolacja natryskowa. Usuwa ona problematyczne mostki cieplne, do perfekcji pokrywa całą nawierzchnię izolowaną i nie chłonie wilgotności w tym także wody. Charakteryzuje się także najlepszym współczynnikiem izolacyjności ze wszystkich powyższych produktów.

Natrysk pianki umożliwia wysoko efektywną ochronę termiczną przez długie lata. Wiadomo, że pianka PUR w rozróżnieniu od wełny nie traci z czasem swoich własności termo i hydroizolacyjnych na przestrzeni czasu. Pianka jest nieatrakcyjna dla jakichkolwiek zwierząt, które szukają tam schronienia. To gwarantuje, że żaden szkodnik nie zamieszka na strychu naszego domu.

Decydując się na ocieplenie stropu pianką poliuretanową tworzysz w swoim mieszkaniu przyjazne otoczenie dla domowników. Zastosowanie pianki jest przyjazne dla alergików, ponieważ nie pozostawia pyłów, nie rozwijają się w niej pleśni i grzyby. Zalety płynące z tego rodzaju izolacji przewyższają inne metody. Izolacja wykonywana jest na lata. Warto zastosowywać tą metodę biorąc pod uwagę jakość i solidność izolacji.