Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Poddasze powinno być ocieplone ponieważ utrata ciepła uciekającego przez dach sięga nawet 25% wszystkich strat ciepła w budynku. Dobre ocieplenie jest więc sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Nieocieplone poddasze traci ciepło i wpuszcza wilgoć do wnętrza. Następstwem tego jest faktu zimno, grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje. Jeśli wilgoć będzie działać na dachu przez dłuższy czas, może też doprowadzić do gnicia drewnianych elementów więźby dachowej, a co za tym idzie konstrukcja dachu może zostać naruszona. Nieodpowiednia termoizolacja poddasza może więc doprowadzić do zniszczenia całego dachu. Warto wykonać fachową, prawidłową izolację cieplną, która będzie spełniała swoje funkcję przez długie lata.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową nowe metody.

Warto pamiętać, że ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest proste i nie wprowadza ryzyka powstania mostków termicznych. Pianka penetruje każdą szczelinę, a po zaschnięciu tworzy skuteczną warstwę termoizolacyjną. Sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku poddaszy o skomplikowanym kształcie więźby.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zwiększa także wytłumienie akustyczne i stanowi barierę dla wilgoci. Izolacje natryskowe mogą być stosowane zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz budynku.

Pianka PUR jest trwała i funkcjonalna.

Jest dobrym materiałem izolacyjnym do docieplenia poddasza – materiał wysokiej jakości, skuteczny i łatwy w stosowaniu. Poziom izolacyjności i doskonałe parametry techniczne sprawiają, że jest to materiał niezwykle trwały.

Pianka poliuretanowa łączy w sobie pozytywne właściwości wszystkich materiałów izolacyjnych, ma działanie podobne do styropianu, ale nie odkształca się i przez lata zachowuje swoje właściwości.

Powiększa objętość doskonale wypełnia szczeliny

Pianka poliuretanowa jest natryskiwana za pomocą pistoletu i wnika bezpośrednio w każdą szczelinę. Po natryśnięciu pianka zaczyna się powoli rozprężać, powiększając swoją objętość i dostając się we wszystkie w szczeliny, czego nie potrafi styropian. W szczytowym momencie może nawet ponad sto razy powiększyć swoją objętość bez ryzyka powstawania miejsc nieizolowanych, przez które będzie dostawać zimno oraz para wodna.